2011. október 1., szombat

„A magyar külpolitika kudarca”

A Jobbik a szerb vagyon-visszaszármaztatási törvényről

A magyar külpolitika teljes kudarcát jelzi a szerb parlamentben hétfőn elfogadott restitúciós törvény – közölte a Jobbik szerdán. A párt közleménye szerint a jogszabály, amely nem vonatkozik mindazokra, akik 1941 és 1945 között a „megszálló erők” tagjai voltak, vagy azok leszármazottai, tulajdonképpen a hírhedt beneši dekrétumokhoz hasonlóan a kollektív bűnösség elvét alkalmazva rekeszti ki a délvidéki magyar közösség tagjainak döntő többségét.

A Jobbik szerint a konkrét ügy alapján is megállapítható, hogy az EU soros elnökségének ellátása nemzetpolitikai szempontból a magyar diplomácia teljes kudarcával végződött. A kormányzati sikerpropaganda ellenére – amely egyébként a romastratégia elfogadását tartja legnagyobb eredményének – a soros elnökség fél éve alatt az elcsatolt területeinken élő magyarságot érintő ügyek egyikében sem sikerült előrelépést elérni – tették hozzá.

Az elnökség ideje alatt a székely autonómia tabukérdéssé vált, a kárpátaljai magyarok zaklatásának problémája elsikkadt, a szlovák állampolgárságuk megfosztásával fenyegetett felvidéki magyarok iránt pedig továbbra is teljes érzéketlenséggel viseltetik a magyar külügy – sorolták.

„A Jobbik az eddig követett magyar külpolitika kudarcának beismeréseként tekinti, de egyben üdvözli is a szerb nagykövet behívatását” – fűzték hozzá.(MTI)
Magyar Szó, 2011. szeptember 30., 3. o.

Hozzászólások (18):
http://www.magyarszo.com/fex.page:2011-09-30_A_magyar_kulpolitika_kudarca?start=0


first
2011. szeptember 30. 12:57 | #17
azért azt ne felejtsük el h Magyarország teljes jogú Eu-tag és mint ilyen, vétójoga van....

pro.libertate
2011. szeptember 30. 11:16 | #16
Köszönöm, István.
A strasbourgi bíróság előttünk is nyitva áll, élnünk kell a lehetőséggel akár egyénileg, akár pertársaságok formájában.A fülét-farkát behúzó bólogatójános magyar állam segítségére nem számíthatunk.

turiistvan
2011. szeptember 30. 10:27 | #15
14* ezt találtamhttp://www.dw-world.de/dw/article/0,,15371345,00.html

pro.libertate
2011. szeptember 30. 10:12 | #14
A csétók és a ,,hős" partizánok nagy valószínűséggel visszakapják vagyonukat, vagyis egy részét.Egyrészt sajátjainak kedvez a kormány, másrészt ez a kisebb tétel.Igazán komoly értéket a németektől és a magyaroktól vett el az akkori kommunista állam.Gyárak, üzemek, épületek, nagy kiterjedésű földterületek voltak tulajdonunkban.Nem elég, hogy etnikai tisztogatást végeztek a németek és a magyarok körében, (melyet azóta sem ismertekbe, és kértek bocsánatot) még ki is fosztottak bennünket.
Ma, 2011-ben az Európai Unióba ácsingózó Szerbia részben az alkalmatlan VMSZ-nek és a muja,,magyar" külpolitikának köszönve hozhatta meg ezt a gyalázatos törvényt. Gondolom, hogyha Szerbia erőteljesebben kopog az EU ajtaján Magyarország lesz az első aki föltétel nélkül támogatni fogja őket,a vagyon - és jogfosztásért, a népírtásért, és a sok megaláztatásért cserébe.Márlassan 100 éve a magyar külpolitika súlytalan.Érdekérvényesítő képessége közelít a nullához.A folytonosbehódolás, meghunyászkodás és megfelelési kényszer jellemzi az ország külpolitikáját.
Amit nemértek, nem hallom Németország hangját.

turiistvan
2011. szeptember 30. 09:08 | #13
9* a parlamenti vitában hangzottak el.Még élt a kormány modosito javaslata mikor Varga képviselö Ur is elöadta a vmsz modositásait.Az akkor kialakult vita miatt és a vasut miatt vonta vissza kormány a modositásait. A kormányt képviselö Petrovity mezögaz.min.-jogász védte a kormány modosito javaslatát.Radik is feltetták ezt a kérdést neki. Mivel mindenkinek visszajárt volna a szerb államnak kellett volna bizonyitani a jogvédöje által hogy valakinek nem jár mert önkéntesen vett részt a ll vh-ban .Németek 90% igy volt és erröl van adatunk-nyilatkozta Petrovity,egyébként is csak azoknak járna vissza akik most is szerb állampolgárok.Ezután a Magyarok jöttek sorra.Petrovity ugy nyilatkozott hogy a közt.jogvédö minden olyan visszaigénylés megtámad a biroságon amit jogtalannak tart. CSédo nyilatkozata hogy ezt a kérdést a rehabilitácios törvénynél kellene megoldani,nem itt.Adjon oda be a vmsz modositásokat és az LDP támogatni fogja.
A rehab.törvényt is visszavonta a kormány.szocik és Draskovityék miatt partizán-csetnik vonalon még nem egyeztek meg.Ott van még mozgástér -mozogjanak a vmsz jogászok.

bunyikzoltan
2011. szeptember 30. 09:01 | #12
Nem valószínű, hogy a magyar külpolitika megakadályozhatta volna a törvény elfogadását. Kudarcnak azonban kudarc, mert ezt a témát Magyarország tizedrangúként kezelte. Elfogadta a zárt ajtók mögötti ígérgetéseket és "meglepődött", amikor egy nappal a szavazás előtt a szerb fél elállt az ígéretektől.
A VMSz is hasonlóan állt a témához. Zárt ajtók mögött egyezkedett, ahelyett, hogy időben mozgósította volna a nemzetközi közvéleményt. A VMSz azért nem olyan naív, hogy a szerb ígérgetéseket készpénznek vegye, hisz hasonló témában már volt tapasztalata a szerb állammal.
Most csak a válasz hiányzik. A szerb parlament bojkottálása szükséges, de nem elegendő. Tüntetőleg bojkottálni kellene a vajdasági parlamentet, ennek lenne nagyobb visszhangja. Ilyen megkülönböztetés és anyagi megrövidítés a lehető legsúlyosabb reakciót kívánja.

Augusztus
2011. szeptember 30. 09:00 | #11
Meg nem ártana kizárni a politikusokat, pereputtyostól, az újgazdagokat, és akkor nem is maradna senki, akinek vissza kéne származtatni az elkobzott vagyonát.

GEREISTVAN
2011. szeptember 30. 08:41 | #10
Úgy látszik egyszerüa magyarokkal elbánni, de hogy lesz a szerbekkel? A szerbek esetében kik lesznek kizárva a vagyonvisszaszármaztatásból? A csetnikek vagy a partizánok, de mi van az egyébb szervezödések esetében? Nedicesekstb...?

vasari
2011. szeptember 30. 08:18 | #9

Nem egészen értem, honnan fogja tudni a szerb állam, hogy kinek a kije volt Délvidéken akkor magyar katona? Vagy most elkezdenek nyomozgatni?
Sorstalan
2011. szeptember 30. 07:54 | #8
Magyarország nemzetközi tekintélye a béka segge alatt van, többek között a Jobbik miatt is.

siker
2011. szeptember 29. 23:53 | #7
A minőség győzelme a mennyiség felett lehetettlen, mert az nem demokratikus vívmány.
first
2011. szeptember 29. 21:00 | #6
vágom!

kontra_pista
2011. szeptember 29. 20:52 | #5
#2helyesen : ér-csük összetett szó,jelentése pedig csük (kinövés) valamelyéren.
first
2011. szeptember 29. 20:32 | #4
nem baj majd az élet megtanit mindenkit erre is.

Varga-I.
2011. szeptember 29. 20:13 | #3
#2, Nem "ércsük" !

first
2011. szeptember 29. 20:07 | #2
ha úgy gondolja valaki hogy a saját portáján azt csinál amit akar, akkor téved! téved a szerbek többsége! én sem csinálhatok amit akarok mert lehet zavar másokat és összefognak ellenem. ércsük?

Varga-I.
2011. szeptember 29. 19:52 | #1
Úgy ám !
Ha Jobbikország lennénk, akkor majd a szerb parlament olyan törvényt hozna, amilyent a magyar kormány jóváhagyna.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése