Bozóki Antal (hon)lapja

Oldalak

▼

2022. május 18., szerda

Pásztor is megünnepelte a délvidéki magyar falvak lakóinak felkoncolását

 
A kétgyermekes, elvált, egykori kommunista párttagsággal rendelkező, noszai ménesgazda politikus  így szerette volna bizonyítani lojalitását és megbízhatóságát a nagyszerb soviniszta partnerei előtt?
 
2022-05-17

Hétfőn  este Pásztor István, a VMSZ/CBM elnöke is megünnepelte a tartományi kormány épületében a Szerb Vajdaság nevű magyarellenes szeparatista kreálmány 1848-as kikiáltását, azt a napot,  amikor a szerbek 174. éve szembefordultak a magyar szabadságharccal, és felfegyverkezve megindultak a délvidéki magyar falvak ellen.

A Szerb Vajdaság egyoldalú kikiáltását követően a szerb csapatok több településen is etnikai alapú mészárlásokat hajtottak végre a magyarság és részben a zsidóság ellen is. Hiszen a pravoszláv pópák által Karlócán felhergelt tömegekben a magyargyűlölet mellett jelentős antiszemita érzések is voltak a „Kossuthista” zsidóság ellen.

A magyarellenes túlkapások Szenttamáson és Bácsföldváron csúcsosodtak ki, ahol a magyarok fejeiből piramist építettek és hullákat húztak fel a templomkerítésre a szerb felkelők, akiket Pásztor István a VMSZ elnöke tegnap megünnepelt.

De Zentán is minden évben megemlékeznek az emberek, sőt képmutató módon a VMSZ is a véres gyertyaszentelő néven ismert napra, amikor szintén a szerb csapatok a magyar áldozataik levágott fejeivel kezdték el „kidekorálni” a Szentháromság szobrot. Ugyanígy sorra gyilkoltak és megkínoztak több magyart Csókán is, ahol magyarok hátából hasítottak szíjat a Szerb Vajdaság kikiáltói. Őket és a délvidéki magyarság ezen tragédiájának elkövetőit ünnepelte meg tegnap Pásztor István.

 „Josif Rajačić  pátriárka, Đorđe Stratimirović  tábornok és Jovan Subotić által vezetett nép erős akaratából alakult meg a májusi nemzetgyűlésen a  Szerb Vajdaság, amelyet  1860-ban formálisan megszüntették, de a szerb nép szívében továbbra is megmaradt. A következő évtizedekben Svetozar Miletić a többi nagyjainkkal: Mihajlo Polit-Desančićtyal, Laza Kostićtyal, Jovan Jovanović Zmajjal és Jaša Tomićtyal  együtt egy  új harcba vezette a népet a régi elvekért (…) ezt a  küzdelmet megkoronázta az, hogy  1918. november 25-én kimondták Vajdaság csatlakozását a Szerb Királysághoz”

– mondta Igor Mirović, a tartományi kormány elnöke (aki a szerbiai Kruševácon született és politikai karrierje során 14 évig volt a Šešelj-féle Szerb Radikális Párt újvidéki frakciójának elnöke) az ünnepi megemlékezésen elmondott beszédében, amit Pásztor tapssal jutalmazott (Mi tagadás, Pásztor István sokat köszönhet Trianonnak, mert ha másképp döntöttek volna a Versailles-i kastély palotájában összegyűlt diplomaták, akkor a magyarság sem kerül kisebbségi létbe és akkor kisebbségi politikusokra sem lenne szükségünk. Trianon kenyeret adott Pásztor István és fiainak szájába).

Az ünnepi rendezvényen Pásztor büszkén,  pofátlan nyíltsággal hordta ruháján a szerb állami kitüntetést, amit Aleksandar Vučićtól kapott februárban az első szerb felkelés évfordulóján. Ezen egyébként nincs mit csodálkoznunk, hisz amikor a szerbekkel van, akkor a „levéltolvaj postásunk” szerbebb a szerbeknél, vajdább a vajdánál.

Emlékeztetőül: A 2018. június 19-én megtartott ülésén a tartományi képviselőház nagyszerb nacionalista érzelmű képviselői – a VMSZ cinkos támogatásával – november 25-e mellett ünnepnapot csináltak május 15-ből  is, amely napon 1848-ban a helyi szerb lakosság nagyszerb érzelmű rétege egyelődalúan kikiáltotta a Szerb Vajdaságot és az elszakadást az ezeresztendős  Magyarország kötelékéből, amely a török fenyegetés idején oltalmat és új hazát biztosított számukra.

Pásztorék ezután „helyreigazítási hadjárattal” próbálták igazolni a VMSZ árulását, azt hazudván, hogy azért szavazták meg szülőföldünk elcsatolását és a Szerb Vajdaság kikiáltását ünnepnapoknak, mert azokkal párhuzamosan augusztus 20-át, Szent Istvánt napját is azonos szintű ünnepnappá tették (válaszunkat lásd ITT).

[...]

U. Z.

A teljes írás itt  olvasható:

https://delhir.info/2022/05/17/pasztor-is-megunnepelte-a-delvideki-magyar-falvak-lakoinak-felkoncolasat/

Bozóki Antal dátum: 10:53
Megosztás

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

‹
›
Főoldal
Internetes verzió megtekintése

Magamról

Saját fotó
Bozóki Antal
A bánsági (Torontál)torda faluban születtem 1946-ban. Nagybecskereken gimnáziumot fejeztem be, majd az Újvidéki Egyetem Jogtudományi Karán szereztem oklevelet és a nemzetközi jogtudományok magisztere címet. Több könyvem és szöveggyűjteményem jelent meg, a nemzetközi jog és a jog, az emberi- és nemzeti kisebbségi jogok, valamint a környezetvédelem területén. Újvidéken – 2016. december 31-ig – egyéni ügyvédként dolgoztam. E-mail címem: bozokiantal@gmail.com
Teljes profil megtekintése
Üzemeltető: Blogger.