A magyarkanizsai polgárok demonstrációt tartottak a Városháza előtt.

A megmozdulással az olyan problémákra szerették volna felhívni a figyelmet, mint amilyen a normális városközi tömegközlekedés hiánya, illetve az általuk kedvezőtlennek tartott földgáz- és vízellátás.

A polgárok elsődleges problémája jelenleg a megváltozott tömegközlekedés Magyarkanizsa és Szabadka között.

Amíg a tömegközlekedést Szabadka városa működtette, addig voltak közvetlen járatok, amelyekkel a magyarkanizsaiak meg tudták tenni a több mint 30 kilométeres távot. Amióta azonban a Trans-Jug vállalat vette át a közlekedést, csak átszállással tudnak utazni. A fennálló helyzet a Magyarkanizsához közeli kisebb települések lakosait is kiszolgáltatott helyzetbe hozza.

Magyarkanizsáról naponta 107 diák utazik Szabadkára. A megváltozott menetrend őket rendkívül súlyosan érinti.

A szabadkai és a magyarkanizsai önkormányzat illetékesei állítólag keresik a közös megoldást.


(rtv.rs nyomán)

https://delhir.info/2025/04/11/tiltakozas-a-magyarkanizsa-es-szabadka-kozotti-normalis-buszkozlekedes-hianya-miatt/

 

Tüntetés Magyarkanizsán

 
Magyarkanizsa, 2025. április 10. 21:07 

Magyarkanizsán tegnap a városháza elé szerveztek tüntetést a polgárok. A megmozdulással az olyan helyi szintű problémákra szerették volna felhívni a figyelmet, mint a nehezített városközi tömegközlekedés, illetve az általuk kedvezőtlennek tartott földgáz- és vízellátás.

A községbeli polgárok elsődleges problémája jelenleg a megváltozott tömegközlekedés Magyarkanizsa és Szabadka között. Amíg a tömegközlekedést Szabadka városa működtette, addig voltak közvetlen járatok, amelyekkel a magyarkanizsaiak meg tudták tenni a több mint 30 kilométeres távot, azonban amióta a Trans-Jug biztosítja a tömegközlekedést, csak átszállással tudnak utazni. A fennálló helyzet a Magyarkanizsa környéki kisebb települések lakosait is kiszolgáltatott helyzetbe hozza.

Ilcsik Szebasztián:

Március 31-én jött a hír, hogy ezek a buszjáratok félig-meddig megszűnnek. Ezek úgy szűntek meg, hogy a szabadkai társaság elhozza az utasokat félútig, tehát Horgos felől a Buki-hídig, Orom felől pedig a hulladéktárolóig, és ott az egyik magyarkanizsai magánvállalat buszai hozzák őket tovább, ott van egy csere. 50 kilométeren egy ilyen cserét, átszállást megejteni nem épp egy normális dolog.

Magyarkanizsáról naponta 107 diák utazik Szabadkára, a megváltozott tömegközlekedési rend mindenekelőtt őket érinti. A helyzet rendezése érdekében a szabadkai és a magyarkanizsai önkormányzat illetékesei összefogásban gondolkodnak. Az átszállásos rendszer csak ideiglenes, emelte ki Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere.

Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere:

Igyekszünk ezt megoldani, áthidalni. Most egy köztes megoldást tudtunk elérni a Trans-Juggal együtt, illetve a magyarkanizsai tömegközlekedéssel megbízott magánvállalattal, a Lešo Transszal, a két céget összekötöttük, és megkértük őket, hogy hangolják össze a járatokat.

Ilcsik Szebasztián magyarkanizsai lakos elmondása szerint a helyiek körében gyakori téma az ivóvíz rossz minősége, illetve az is, hogy akadozó gázellátás esetén nem tudnak kihez fordulni. Ezért fontosnak érezték, hogy a problémák mentén civil szerveződésbe kezdjenek.

Ilcsik Szebasztián:

Kezdjük a lakossági gyűlés szervezését, a következő lépés pedig az lesz, hogy kimenjünk most már a falvakba, és az ottani, csak rájuk vonatkozó problémákat is begyűjtsük.

Magyarkanizsán február eleje óta rendszeresek a kisebb tiltakozások, a tegnapi eseményen Ilcsik Szebasztián mellett Nyári Ákos, a Szabadkai Népszínház színművésze és Mina Delić újságíró is felszólalt.

https://www.rtv.rs/hu/t%C3%A1rsadalom/t%C3%BCntet%C3%A9s-magyarkanizs%C3%A1n_1620216.html