Borsos Csaba „birodalmára” nem vonatkozik az, ami Magyarkanizsa község többi településére?
Magyarkanizsa község egész területén, 13 településen a horgosi Tisza Menti Vízművek a hivatalos vízszolgáltató vállalat. Azaz mégsem, van egy kakukktojás. Adorján elöljárói sohasem engedték a falut csatlakozni a községi vízhálózatra – írja a közleményében Tandari Zoltán, községi képviselő.
Aki felteszi a kérdést is, hogy hogyan lehetséges ez, és miért nem járnak hasonló előjogok a többi településnek?
– Emlékezzünk a Brantner szemétszállítási vállalatra. A község akkori polgármestere súlyos polgári és vállalati perek árán is rákényszerített mindenkit, hogy kötelezően fizetnie kell a szolgáltatást. A vízszolgáltatás miért enged meg kiváltságokat, és miért csak Adorjánnak?
A délvidéki falvak önálló autonómiájának megtartásához az elsődleges feltétele, hogy a magyar településeknek saját bevételi forrásai legyenek. Így az adorjáni helyzet valóban példaértékű. Azonban az már nem az, hogy politikai kérdés az, hogy kinek maradnak meg előjogai és kiktől veszik el a bevételi forrásokat, akár erőszakkal is, csakhogy ellehetetlenítsék a nekik nem tetsző, esetleg „párton kívüli” településvezetéseket. Nem szabadna, hogy politikai alkuk és helyi kiskirályok befolyásán múljon, hogy mennyire maradnak élhetőek a délvidék magyar települései, hiszen ennek, a Szerbiában élő magyar közösség közös ügyének kellene lennie.
Az adorjáni helyzet példa kellene, hogy legyen, nem pedig politikai alapon kiharcolt kiváltság.
Tandari Zoltán, községi képviselő írása itt található:
UKROK - Összefogás - Tandari, polgárok csoportja
Kettős mérce - kútba ment terv
https://www.facebook.com/Ukrok-Egyes%C3%BClet-Min%C5%91s%C3%A9gi-Fejleszt%C3%A9s%C3%A9rt-753269594722010/
2021. január 22.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése