(Fotó: vmsz.org.rs)
Pásztor István, a VMSZ elnöke és a funkciókban dúskáló fia, Bálint az utóbbi időben a jelek szerint teljesen elrugaszkodtak a valóságtól.
Nem mintha korábban különösebben foglalkoztatta volna őket a délvidéki (ez esetben szabadkai) magyarság sanyarú realitása, de a mostanában tett nyilatkozataikkal önmagukat is felül- vagy inkább alulmúlták (?).
Pásztor Bálint először Szabadka egyenletes fejlődését ígérte, de a városrészek közötti szociális szakadék azóta tovább mélyült. Utána a város kulturális-építészeti örökségének megmentésére esküdött fel, ám gyorsan kiderült: a helyi hatalom (amelynek ő maga is – a pártjával együtt – összetevő részét képezi) a központban levő Gombkötő utca szinte teljes lebontását tervezi.
Jóságos édesapja, István pedig a VMSZ pártmédiumának számító Pannon RTV-n keresztül
azzal vigasztalta meg a nyomorgó, nélkülöző szabadkaiakat és környékbelieket, hogy majd Palicson óriásszálloda épül, valamint sörfőző üzem megnyitását is tervezik. (A kérdés: kik?)
Nehéz felfogni, minek Palicsnak óriásszálloda, amikor a tó vize már évtizedek óta szennyezettsége miatt fürdésre alkalmatlan (és nincs rá kilátás, hogy ezen a téren bármi is változna).
Sörfőző üzemre szinten „nagy szüksége van” a szabadkai és környékbeli átlagpolgároknak. Más sem hiányzik nekik.
Pásztor azzal érvel, hogy ezek a leendő beruházások új munkahelyek létesítéséhez vezethetnek, továbbá kiemeli, hogy a több mint 100 millió eurós fejlesztéseket Szerbiában megvalósító cégeket a magyar állam 50 millió euróval támogatja.
(Ezek szerint az említett leendő projekteket kezdeményező cégek (?) is tehát a fentiek közé tartoznak.)
Talán szerencsésebb (és főleg a teljesen elszegényedő délvidéki magyarság számára fontosabb) lenne, ha a magyar állam a lerobbant magyarlakta települések felvirágoztatását támogatná.
Ezen persze a VMSZ-nek is lovagolnia kellene, csakhogy Pásztorék számára sokkal érdekesebbek a megalomániás tervek, mint az (átlagos, normális) nemzettársaik boldogulása, megmaradása.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése