A VMÚE elnökségének közleménye a médiaprivatizációról |
|
Sokan nagy reményt fűznek ahhoz, hogy a privatizációt követően az új tulajdonos legalább öt évig nem változtathat profilt, köteles megtartani a korábbi műsorstruktúrát és a sugárzási nyelveket, valamint a foglalkoztatottak számát sem csökkentheti. Ez némi reményt ad ugyan, de a szabályozásból kimaradt például az, hogy a dolgozóknak megfelelő bért is kell kapniuk, vagy a kisebbségi nyelvű médiumok esetében az új tulajdonos szerkesztéspolitikája ne sértse az alkotmányos jogokat, az újságírói etika szabályait.
Nem túl biztató az a hír sem, hogy kilenc vajdasági médiaház esetében – közöttük van a Nagykikinda Tájékoztatási Központ, a Törökbecsei Rádió, a Nagybecskereki Rádió, a Szabadkai Rádió, a Verbászi Tájékoztatási Közvállalat és a Topolyai Tájékoztatási Közvállalat – olyan cég jelezte a megvételi szándékát, amely mögött vélhetően egy politikai szervezet áll. A VMÚE elnöksége szerint az illetékeseknek és a vajdasági magyar politikumnak mindenképpen meg kellene akadályozniuk, hogy a sajtóorgánumokat politikai pártok, vagy a holdudvarukba tartozó vállalkozások vásárolják meg, mert félő, hogy megváltoztatják az eddigi szerkesztéspolitikát, és nem veszik figyelembe az ott dolgozó kollégák érdekeit.
Közleményünk végén egy örömteli eseményről is szeretnénk beszámolni: ez év októberétől a Pancsovai Rádió is sugároz magyar műsort. Az egy órás adás szombatonként 19 órától kerül az éterbe a 92,15 MHz-es hullámhosszon és vasárnap 13 órától megismétlik. A VMÚE elnöksége további sikeres munkát és kitartást kíván a pancsovai kollégáknak, habár az alig beindult magyar adás és a Magyar Percek című televíziós műsor jövője is bizonytalan, hiszen a Pancsovai RTV-re is magánosítás vár” – olvasható a VMÚE szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményében.
(-)
Magyar Szó, 2014. december 17, 6. o., vagy
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése