A VMSZ-re a 34 ezer szabadkai magyar közül csak 13 ezren voksoltak!
Lássuk, milyen „sikert” ért el a Vajdasági „Magyar“ Szövetség a tegnap lezajlott helyi választásokon.
Ha csak azt vesszük figyelembe, hogy a demokrácia szabályai szerint (egy diktatórikus országban) a VMSZ legtöbb szavazatot kapott Zentán, Topolyán és Magyarkanizsán, ezt valaki akár nagy túlzással úgy-ahogy tűrhető eredménynek is tekinthetné. (Azt már kevésbé, hogy sikerült elbuknia pl. a magyarlakta Adát és Kishegyest.)
Reálisan, a lakosság számához viszonyítva azonban katasztrofális lebőgésről beszélhetünk. Főleg, ha figyelembe vesszük, milyen gazdasági nagyhatalomról van szó, amelyet az anyaországi kormány és a szerb rezsim egyaránt közvetve vagy közvetlenül tömi pénzzel, s amely – a portálunk kivételével – a komplett délvidéki magyar médiát magába szippantotta, valamint félelmetes infrastruktúrával és hatalmas zsarolási kapacitással rendelkezik.
A topolyai községben, ahol az összlakosság száma mintegy 26 ezer, a magyaroké pedig 14 ezer, a VMSZ-re mintegy hétezer polgár szavazott.
Zentán, amely közel 18 ezer lakost számlál, ebből 13 ezer magyart, a VMS úgy győzött, hogy 3 700 voksot kapott.
Magyarkanizsáról egyelőre nincsenek konkrétabb adatok, csak annyi, hogy a kb. 42 százalékos részvétel mellett a VMSZ mintegy 58 százalékot kapott. (Tehát a lakosság felének sem a valamivel több mint felét.)
A szabadkai kudarc után viszont egy normális párt teljes vezetősége azonnal lemondana (sőt, a párt puszta megmaradása is kérdésessé válna).
A 123 ezer lakost (akik közül 34 ezren magyarok) számláló Szabadkán ugyanis – első adataink szerint – a VMSZ közel 13 ezer szavazatot kapott.
A fenti tények is azt bizonyítják, hogy – ha az egészségesen gondolkodó tisztességes délvidéki magyarok összefognának – a VMSZ legyőzése nem is lenne túl nehéz feladat.
A helyi választások eredményei tehát némi optimizmusra adnak okot.
A szerb sovinizmuson és a maffiás módszereken alapuló Szerb Haladó Párt sem brillírozott ezeken a választásokon. Szinte mindenütt 50 százalékos vagy azon aluli részvétel mellett, a voksok mintegy felét tudta megszerezni. Vagyis a szerb lakosság kb. egynegyede szavazott rá.
Ha a szerb ellenzéknek sikerül összeszednie magát, nem lenne lehetetlen a rezsim megbuktatása. Addig viszont folytatódik a nyomor és a szenvedés időszaka.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése